Промпт Инженер: Кто Это, Обязанности, Обучение Промпт Инженерии

При роботі з промтами ви взаємодієте з LLM за допомогою API або безпосередньо. Ви можете налаштувати кілька параметрів, щоб отримати різні результати для ваших промптів. Для тих, хто вже пройшов ці курси та хоче заглибитися в тему, на Coursera є можливість отримати спеціалізацію prompt-інженера. Навчання складається з трьох курсів – Prompt Engineering for ChatGPT, ChatGPT Advanced Data Analysis та Trustworthy Generative AI. Курси мають високий рейтинг на платформі, а викладач – доктор Джулз Вайт з Університету Вандербільта – має статус топінструктора Coursera. Наприклад після 2 років за умовами поповнення штату підрозділу чи мобілізації нової людини на це місто.

Сучасні LLM можуть виконувати різні завдання, починаючи від підсумовування тексту і математичного міркування, і закінчуючи генерацією коду. Як бачите, мовна модель виводить продовження рядків, які мають сенс у контексті “The sky is”. Результат може бути несподіваним або далеким від завдання, яке ви бажаєте виконати.

prompt engineering що це

Кілька підказок — це техніка, яка передбачає надання моделі невеликої кількості прикладів або демонстрацій для покращення її продуктивності в завданнях, де можливостей нульового запуску недостатньо. Цей підхід може бути особливо корисним у сценаріях, коли моделі необхідно швидко засвоїти нові концепції. Посібник охоплює такі теми, як підготовка та проектування фреймворків підказок і зборів даних, аналіз після збору, висновок, оптимізація, налагодження на рівні рівня тощо. Деякі великі мовні моделі на кшталт ChatGPT або Bard мають можливість виконувати промптинг без прикладів, але це залежить від складності та знання завдання. Ви можете досягти багато з допомогою простих промптів, але якість результатів залежить від того, скільки інформації ви надаєте і наскільки добре він складений. Промпт може містити інформацію, таку як інструкція або питання, яке ви передаєте моделі, і містити інші деталі, такі як контекст, вхідні дані або приклади.

На курсі ви освоїте навички, які призводять до успіху проєкту, і навчитеся планувати, аналізувати та керувати проєктами. Ознайомитеся з найсучаснішими методологіями та розглянете проблеми різних типів проєктів. Quality Assurance спрямоване на побудову процесів контролю якості задля забезпечення певного рівня якості. У процесі Quality Assurance може брати участь уся команда, яка працює над проектом. Інформація про те, хто такі промт інженери для роботи з ChatGPT, Midjourney, Google Bard. Найновіша оперативна інженерія методики для ChatGPT розглядаються в цій частині разом із підказками, застосуваннями, обмеженнями, документами та додатковими матеріалами для читання.

Тобто це процес, мета якого — перевірка, чи не має дефектів програмне забезпечення. Говорячи про тестувальників, Quality Control Engineer, Quality Assurance Engineer, слід зазначити, що часто у джерелах відбувається змішування цих понять. І є багато інших способів досягти цього, щоб змусити модель діяти всупереч своїм керівним принципам. У період з 2014 по 2016 роки проходив навчання в Массачусетському університеті за спеціальністю «Прикладна математика» та Університеті 
Стенфорда за спеціальністю «Економіка». ChatGPT для підвищення власної ефективності – курс на платформі Дія.Освіта. Курс складається з 7 уроків та розрахований на новачків у цій сфері.

prompt engineering що це

Найважливіші деталі в цьому посібнику полягають у тому, що швидке проектування — це повторюваний процес, який потребує експериментів для отримання оптимальних результатів. Розробляючи велике завдання, яке включає багато різних підзавдань, ви можете розбити завдання на простіші підзавдання та продовжувати нарощувати їх у міру отримання кращих результатів. Інструкції можна розробити за допомогою команд, які вказують моделі, чого ви хочете prompt engineering що це досягти, наприклад «Написати», «Класифікувати», «Підсумувати», «Перекласти», «Упорядкувати» тощо. Експериментуйте з різними інструкціями з різними ключовими словами, контекстами , і дані важливі, щоб побачити, що найкраще підходить для вашого конкретного випадку використання та завдання. Інструкції слід розміщувати на початку підказки, а для розділення інструкції та контексту слід використовувати чіткий роздільник, наприклад «###».

Певного прогресу було досягнуто в діяльності, яка потребує математичних здібностей. Однак важливо зазначити, що сучасні магістри права мають проблеми із завданнями міркування, що вимагає навіть більш просунутих методів оперативного проектування. Ці просунуті стратегії будуть розглянуті в наступному посібнику. На даний момент ми розглянемо кілька фундаментальних прикладів для демонстрації арифметичних здібностей. Одна з найбільш інтригуючих речей, яких ви можете досягти за допомогою оперативного проектування, це навчити систему LLM тому, як поводитись, її цілі та її ідентичність.

У всіх якостей, про які я розповім, є одна спільна риса — їх можна набувати та розвивати. На етапі планування складається календарний графік робіт з реалізації функціоналу. На цьому етапі QA Engineer зі свого боку визначає, які дії будуть виконані для забезпечення якості. Quality Assurance Engineer бере участь в усіх етапах циклу розробки програмного забезпечення. Коли вона знаходиться у логічному для користувача місці й виглядає логічним для нього чином. Коли інтерфейс зрозумілий та інтуїтивний, і користувач одразу знаходить той функціонал, який йому потрібен.

  • Вам не потрібні всі чотири елементи для промпту і формат залежить від завдання.
  • Наприклад, уявіть розмовну систему, яка може генерувати більше технічних і наукових відповідей на запитання.
  • Цей підхід можна застосувати до різних завдань, таких як чат-боти, мовний переклад і реферування тексту.
  • Давайте розглянемо просту ілюстрацію, щоб побачити, як швидко можна зробити ін’єкцію.
  • Коли розробка LLM, дуже важливо запобігати миттєвим атакам, які можуть подолати бар’єри безпеки та порушити керівні принципи моделі.

Купа людей яка служить/служила принесла інформацію як воно там насправді, а не в агітках. У підсумку, відповідь на питання чому саме я маю кинути усе, зруйнувати своє життя і піти служити, вона далеко не очевидна стала.От і маємо те що маємо. З кожним наступним етапом вартість виправлення дефекту стає все більшою. Якщо дефекти виявлені на етапі побудови дизайну, то для того, щоб їх виправити, треба не тільки змінити дизайн.

Потрібно також переписати вимоги, адже вимоги й дизайн повинні відповідати одне одному. Оперативна інженерія — це концепція ШІ, зокрема в обробці природної мови. Замість того, щоб бути представленим явно, опис завдання, яке, як очікується, буде виконувати ШІ, вбудовано у вхідні дані, наприклад, як запитання.

prompt engineering що це

Мета полягає в тому, щоб спробувати різні лінії міркувань, використовуючи CoT з кількома випадками, а потім використати покоління, щоб вибрати найбільш надійну відповідь. Це покращує ефективність підказок CoT для завдань, що вимагають чисельних обчислень і здорового глузду. Це демонструє потужність обробки природної мови та навчання за допомогою машини алгоритми розуміння та створення людиноподібної мови. Цей підхід можна застосувати до різних завдань, таких як чат-боти, мовний переклад і реферування тексту. Кращі інструкції та приклади можуть привести до точніших результатів. Цей розділ посібника й надалі включатиме більше прикладів загального використання та обговорюватиме більш складні швидкі інженерні принципи у майбутніх посібниках для покращення продуктивності у складніших завданнях.

Тут завжди є куди рости, а це завжди нові можливості і вищі зарплати. Відповідаємо коротко на життєві та поширені питання про проджект-менеджерів в ІТ. Продовжуємо цикл матеріалів про те, як навчитися та увійти до IT у найпопулярніших сертифікованих онлайн-школах. Продукт, який гарно працює — це продукт, який відповідає очікуванням і прагненням користувача. Криптовалюти поштовхують нову епоху винахідницьких розробок у глобальній економічній системі, керовані сучасними … Спільнота виявила широкий спектр ворожих миттєвих нападів, які включають миттєве введення певного виду.

prompt engineering що це

Початок роботи з ChatGPT – курс на платформі Prometheus також розрахований на початківців, але дає більше інформації про можливості застосування штучного інтелекту для вирішення щоденних робочих завдань. Курс містить велику кількість практичних порад зрозумілою для новачків мовою. Prompt-інженер – це нова професія на технологічному ринку, яка допомагає використовувати весь потенціал штучного інтелекту.

Це дозволяє штучному інтелекту розуміти завдання та генерувати відповідну відповідь без потреби в чітких інструкціях. Ця концепція зробила революцію в багатьох галузях, включаючи обслуговування клієнтів і охорону здоров’я. Навчання підкріплення за допомогою зворотного зв’язку людини (RLHF) використовується для навчання ChatGPT. Хоча ця модель набагато компетентніша, ніж попередня GPT версії (і також навчили зменшувати шкідливі та неправдиві виходи), це не без обмежень.

Крім того, вони мають потенціал революціонізувати сферу штучного інтелекту, дозволяючи машинам розуміти та створювати людську мову. Найважливіші деталі в цьому тексті полягають у тому, що важливо чітко вказувати інструкції та завдання, які ви хочете виконати моделлю, і що чим описовішим і детальнішим є підказка, тим кращі результати. Також важливо пам’ятати про довжину підказки, оскільки існують обмеження щодо її тривалості. Крім того, важливо розглянути, наскільки конкретним і детальним має бути підказка, оскільки занадто багато непотрібних деталей не обов’язково є хорошим підходом.

Деякі фахівці рекомендують розміщувати інструкції на початку промпту. Ще одна рекомендація полягає у використанні деякого ясного роздільника, наприклад “###”, для відокремлення інструкції та контексту. У міру того, як ми розглядаємо все більше прикладів та застосувань інженерії промптів, ви помітите, що певні елементи становлять промпт. Промпти з декількома прикладами дозволяють навчатися в контексті, що означає, що мовні моделі можуть навчатись завданням на основі кількох демонстрацій.

Давайте розглянемо деякі конкретні приклади можливостей і обмежень. Розробляючи підказки, важливо не говорити, чого не слід робити, а натомість говорити, що робити. Це заохочує до більшої конкретності та зосереджує увагу на деталях, які призводять до хороших відгуків моделі. Прикладом цього є чат-бот для рекомендацій фільмів, який не виконує саме те, що хоче автор, через те, що зосереджується на тому, чого не слід робити. Підказування породження знань (англ. generated information prompting)[37] спершу підказує моделі породити доречні факти для виконання підказки, а потім завершити виконання підказки. Якість виконання зазвичай вища, оскільки модель може бути зумовлено відповідними фактами.

Він подорожує між ОАЕ, Туреччиною, Росією та СНД як цифровий кочівник. Дамір отримав ступінь бакалавра з фізики, що, на його думку, дало йому навички критичного мислення, необхідні для досягнення успіху в Інтернеті, який постійно змінюється. ChatGPT нова OpenAI-навчений модель які можуть спілкуватися з людьми. Цю модель було навчено відповідати належним чином у контексті обговорення, дотримуючись інструкцій у підказці. ChatGPT може допомогти відповідати на запити, пропонувати рецепти, писати тексти пісень у певному стилі, створювати код і багато іншого. Спонукання за ланцюгом думок (CoT), яке вперше було описано у Wei et al. (2022), дозволяє складні здібності міркувати через проміжні процеси міркування.

Цю конкретну атаку, здається, було зупинено, однак ви можете поекспериментувати з більш хитрими підказками, щоб побачити, чи ін’єкція все ще працює на оновленій моделі. Використовуючи креативні підказки, які змінюють поведінку моделі, оперативне впровадження прагне взяти під контроль вихідні дані моделі. За словами Саймона Віллісона, ці атаки можуть бути «як форма безпеки». В іншому розділі інструкцій ми застосовуємо цей приклад до іншого тесту. Ось ще одна конкретна ілюстрація того, як використовувати LLM для завдань маркування та розширення даних. Велика мовна модель використовується на першому етапі (як модель висновку) для отримання інструкцій-кандидатів для завдання шляхом отримання демонстрацій виходу.

Прописати, що ті, хто демобілізувався не будуть призвані ще рік, наприклад, за умови заповнення штату. Прописати що чим більше людина знаходиться на нулі — тим ближче вона в черзі на демобілізацію чи на ротацію в тил. Прописати чіткі терміни ротації, бо не може людина безвилазно сидіти на нулі. Основний обов’язок та відповідальність PM — довести ідею замовника до реалізації у встановлений термін, використовуючи наявні ресурси. Оперативний витік — це коли веб-сайт або програма розкриває забагато інформації у своїх повідомленнях про помилки чи підказках. Це може дати зловмисникам підказки про те, як використовувати систему або викрадати дані.

Швидкі інженерні навички полегшують розуміння потенціалу та обмежень великих мовних моделей (LLM). Для того, щоб підвищити ефективність магістерів права на різноманітних поширених і складних видах діяльності, включаючи відповіді на запитання та математичне міркування, дослідники використовують швидку інженерію. Розробка підказок — це стратегія, яку використовують розробники для створення надійних і ефективних методів підказок, які взаємодіють із LLM та іншими інструментами. Будьте дуже конкретними щодо інструкції та завдання, яке ви хочете, щоб модель виконала.